Jan Kučera, Lukáš Opekar

Vše, co byste chtěli nebo měli vědět

Zajímá Vás dění kolem lidských zdrojů, zaměstnanosti, změnách v zákoně ovlivňujících Váš profesní růst? Nebo Vás zajímá jen dění ve společnosti WinWork, s.r.o.?

Zpět na seznam novinek

Jak zatraktivnit programy zaměstnaneckých referencí

K nalezení kvalitních kandidátů pomáhají stále častěji zaměstnavatelům doporučení od stávajících zaměstnanců. Proto je dobré mít propracovaný program zaměstnaneckých referencí, který pomůže nejen přinést talentované zaměstnance, ale i posílit výkonnost organizace.

Server Business 2 Community nabízí zaměstnavatelům postup, jak takový referenční program vytvořit:

1. Dejte programu strategii

Pro stávající zaměstnance je důležité pochopit, jak pracovní tým funguje a jak mohou pomoci naplňovat firemní cíle.

2. Zaměřte se na vlastní kariérní stránky

Vytvořit kvalitní kariérní stránky nastiňující firemní kulturu a prostředí firmy napomáhá společnosti nejen přilákat nové talenty, ale také dobře definovat vlastní značku.

3. Oceňte přínosná doporučení

Nabídněte svým zaměstnancům motivační odměny za jejich doporučení. Možnosti mohou být finanční i nefinanční jako dny volna, poukázky a další.

4. Zapojte herní prvky

Tzv. gamifikace zvyšuje angažovanost zaměstnanců a motivuje je k zapojení se do programu. Vytvořte například žebříček úspěšnosti vlastního pracovního týmu.

5. Automatizujte program

Abyste neztratili přehled a zjednodušili si práci, zautomatizujte co nejvíce jednotlivé kroky procesu (funkce autoposting, atd.).

 

Zaujal vás tento článek? Více podrobností naleznete zde.

Zdroj: hrnews.cz