Vše, co byste chtěli nebo měli vědět
Zajímá Vás dění kolem lidských zdrojů, zaměstnanosti, změnách v zákoně ovlivňujících Váš profesní růst? Nebo Vás zajímá jen dění ve společnosti WinWork, s.r.o.?
Co říká vaše tělo při pracovním pohovoru?
Pojďme si připomenout zbytečné chyby v neverbální komunikaci, které se stále dokola opakují při pracovních pohovorech. Podle serveru careerealism.com jsou to především ty následující.
1. Špatné držení těla
Předklon i záklon působí arogantně. Shrbená záda signalizují lenost. Při sezení i stání tudíž platí totéž doporučení – držte trup ve vzpřímené poloze kolmo k zemi.
2. Křížení rukou
Křížením rukou před tělem dáváte najevo odpor. Stavíte se do defenzivní pozice a působíte nepřístupně. Držte proto paže a neskrývejte dlaně. Ruce v kapsách nebo za zády brání přirozenému pohybu a působí strnule.
3. Přílišné kývání hlavou
Kývnutím dáváme najevo, že rozumíme a souhlasíme. Stačí však pokývnou jednou či dvakrát, nikoli kývat hlavou po celý pohovor. Působili byste nervózně a znervózňovali i ostatní.
4. Ukazování
Ukazování prstem je velmi agresivní gesto. Stejně působí i ostré pohyby rukou, které připomínají sekání. Vyvarujte se rychlých a ostrých gest, raději hýbejte rukama pomaleji a otevřeně.
5. Nervózní vrtění
Na tento nešvar si dávejte zvláštní pozor. Neustálé vrtění a ošívání se vysílá signál, že jste nervózní a bojíte se. Náborář s tím do jisté míry počítá, na druhou stranu jej to však brzy začne rušit. Sezení v klidu se přitom dá nacvičit.
6. Obličej v rozporu se slovy
Dávejte si pozor, abyste příliš neskrývali své emoce a vaše tvář nezůstávala bez výrazu. Pokud například budete mluvit o tom, co vás baví, váš obličej by neměl zůstat strnulý. Vypadalo by to spíše tak, že lžete.
7. Špatný oční kontakt
Náboráři byste se měli dívat do očí, když si podáváte ruce a také, když se vás ptá. Když uslyšíte otázku a odvrátíte se, jasně ukážete, že je vám otázka nepříjemná.
Hodně štěstí!
Zdroj: .